Krytycznie o budownictwieTechnologie, materiały i projekty budowlane

Powtórne docieplenie budynku

Obecnie dobrze wykonane ocieplenie ścian budynku pozwala na zaoszczędzenie do kilkudziesięciu procent kosztów ogrzewania. Co jednak zrobić w przypadku, gdy ocieplenie ma już kilkanaście i nie jest tak efektywne?

Oczywiście można je zdemontować i położyć nowe, grubsze. Istnieje jednak jeszcze druga możliwość –  można nałożyć drugą warstwę na stare ocieplenie. By jednak było to możliwe, pierwotne ocieplenie musi być w dobrym stanie.

Najlepiej, żeby oceny jego stanu dokonał specjalista i następnie wskazał elementy wymagające naprawy. Jeżeli ekspertyza wypadnie pomyślnie, to można już projektować nowe ocieplenie.

Do jego wykonania będzie potrzebna nie tylko ekipa doświadczonych fachowców, ale także system posiadający Aprobatę Techniczną, uwzględniającą możliwość użycia produktu jako drugiego materiału termoizolacyjnego. Numer Aprobaty Technicznej znajduje się na opakowaniu.

Ocieplenie przeznaczone do instalacji  jako druga warstwa różni się od pozostałych jedynie sposobem mocowania. Oprócz kleju w tym przypadku należy użyć określonej liczby kołków, które przejdą przez wszystkie warstwy ocieplenia i będą dobrze zakotwiczone w ścianie.

Tags: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.