Krytycznie o budownictwieTechnologie, materiały i projekty budowlane

Cena cementu

Cement to jedno z najbardziej powszechnych spoiw mineralnych ( czyli materiału wiążącego, uzyskiwanego za pomocą wypalenia i następnie zmielenia surowców mineralnych). Konkretniej rzecz biorąc, aby uzyskać cement, najczęściej należy wypalić margiel lub wapień i glinę w specjalny sposób w piecu cementowym. Następnie dzięki zmieleniu powyższej substancji z gipsem, uzyskamy cement.

Cement jest niezbędny do połączenia materiałów budowlanych. Istnieje bardzo wiele rodzajów cementów, a każdy z nich przeznaczony jest do innych celów. Oczywiście najczęściej wykorzystywany w masowej skali jest przez wszelkie firmy budowlane, które budują domy, centra handlowe czy jakiekolwiek inne budowle.

Cena cementu

Cena cementu zależy od formy jego dostawy. Inaczej płaci się za cement w worku w markecie budowlanym, inaczej za cement luzem, ładowany do ciężarówki na bramie cementowni. Foto: _Fidelio_

Jaka jest cena cementu? Spoglądając w ofertę jednej z firm można zauważyć, że ceny odnoszone są do tony cementu, a dla przykładu jedna ze stron podaję informację o kwocie rzędu 420 zł za tonę.

Oczywiście cena cementu w tym przypadku może się wydawać niezbyt duża, ale na pewno trzeba doliczyć do tego wysokie koszty transportu wiążące się z dowiezieniem przez firmę cementu na miejsce budowy. Ponadto trzeba powiedzieć, że cena ta podana jest za tonę, a cement nie należy do najlżejszych na świecie rzeczy. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że na każdej budowie liczba cementu jaki jest potrzebny do wybudowania danego budynku również jest ogromna, stąd też koszta zamówienia na jedną budowę wcale nie są tak niskie jak początkowo mogłoby się zdawać.

Warto pamiętać, że na cenę betonu wpływa nie tylko koszt samego cementu i jego dowiezienia na miejsce budowy, ale również koszt kruszywa, wody (niekiedy trzeba ją również dostarczyć na budowę), a także pracy betoniarki i pracowników…

Zamawiając cement nie należy zwracać tylko uwagi na jego cenę czy renomę firmy, która zajmuje się jego sprzedażą, ale również należy sprawdzić czy oferowany cement posiada odpowiednie atesty i certyfikaty, tak abyśmy mogli być pewni, iż zamawiany przez nas produkt jest wysokiej jakości co zapewne przełoży się również na wysoki poziom i standard budowli.

Posiadając firmę budowlaną warto zainwestować w dobry cement, którego cena w cale nie musi być niska. Dzięki temu, oferowane przez nas usługi będą cieszyć się wysokim zadowoleniem klienta, a mniejsza marża jaką uzyskamy poprzez zakup droższego cementu zostanie zrekompensowana kolejnymi zamówieniami ze strony nowych klientów, których przyciągnęła pozytywna opinia na temat firmy, która używa dobrego cementu.

Tags: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.