Krytycznie o budownictwieTechnologie, materiały i projekty budowlane

Produkcja betonu

Aby uzyskać beton koniecznie jest posiadanie kilku składników bez których nie sposób jest ruszyć z jakąkolwiek produkcją.

Pierwszym czynnikiem jaki musisz posiadać jest przede wszystkim spoiwo jakim w tym przypadku będzie cement. Bez jakiejkolwiek domieszki cementu nie ma możliwości aby produkcja betonu miała miejsce.
Ponadto drugim składnikiem, który prowadzi do produkcji betonu jest odpowiednia woda. Odpowiednia dlatego, ponieważ nie może to być woda, którą pozyskamy z morza – czyli woda zasolona. W celu uzyskania betonu nie można również stosować ani wody mineralnej, ani wody, która jest zanieczyszczona, czyli wody ściekowej lub tej pochodzącej z rzeki.

Kolejnym składnikiem, który składa się na wytworzenie betonu jest odpowiednie kruszywo. Owe kruszywo może się od siebie znacząco różnić, a dzieli się ono na : kruszywo naturalne, do którego zaliczyć można takie przykłady jak żwir czy piasek lub kruszywo sztuczne, a tutaj wymienić można keramzyt. Na co wpływają domieszki i kruszywa ? Są one w stanie w znaczący sposób zmienić właściwości betonu, na przykład zwiększając wodoszczelność, opóźniając proces wiązania (co pozwala na możliwość dłuższego transportu) czy na przykład zwiększyć odporność na mróz.

Ponadto jednym z najważniejszych czynników, który służy temu by produkcja betonu była skuteczna, jest wykorzystywana technologia. Im bardziej nowoczesna, im urządzenia wykorzystywane do procesu produkcji są bardziej nowoczesne i lepsze tym bardziej satysfakcjonujące wyniki można osiągnąć w procesie takiej produkcji. Dlatego warto inwestować w rozwój linii technologicznych, gdyż koszt ich instalacji może bardzo szybko się zwrócić, nie tylko ze względu na lepszą jakość produktu, ale także na wzrost szybko produkcji betonu.
Oczywiście produkcja betonu nie jest prosta i nie każdy może wykonać ją na własną rękę, dlatego w przypadku budowy (szczególnie) większych konstrukcji beton zamawia się u firm, które pomimo tego, że go wyprodukują to jeszcze dostarczą we wskazane miejsce, a następnie za pomocą pompy, pomogą rozładować.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.