Krytycznie o budownictwieTechnologie, materiały i projekty budowlane

Cennik betonu

W dzisiejszych czasach jak grzyby po deszczu powstają kolejne domy, budynki mieszkalne czy centra handlowe gdzie mieszczą się setki sklepów. Już chyba każdy z nas słyszał o tym, że ceny mieszkań idą w górę i nie ma żadnych wątpliwości, że inwestowanie w nieruchomości może przynieść bardzo wysokie zyski, choć teraz powoli zaczyna się to zmieniać. Ponadto każdy kto starał się o mieszkanie wie jak ciężko jest je uzyskać ze względu na to, że podaż zdecydowanie przewyższa popyt. Wynika to z faktu, że ludzi na świecie przybywa w dużo szybszym tempie, aniżeli budowane są kolejne mieszkania. Co więcej należy powiedzieć, że zgodnie z prawem podaży i popytu, jeżeli zapotrzebowanie przewyższa dpstępną ilość produktów, jakim w tym przypadku są mieszkania, to powoduje to wzrost cen.

Im więcej buduje się mieszkań i domów, tym więcej potrzeba betonu, kruszywa, cementu. Temu chyba nikt rozsądny nie zaprzeczy.

Hutong Bricks in Beixinqiao, Beijing

Gdy rośnie cena betonu, zmienia się cennik wszystkich materiałów budowlanych wytwarzanych z tego surowca, np. bloczków z gazobetonu (betonu komórkowego), jak te przedstawione na powyższym zdjęciu. Foto: timquijano


Jednak nie tylko samo zapotrzebowanie wpływa na wzrost cen mieszkań. Również nie bez znaczenia, a właściwie jedną z najważniejszych determinant w tym przypadku jest cena budulca. Gdy w wyszukiwarce internetowej wpiszemy hasło beton cennik ujrzymy informację, że ceny betonu idą w górę i nie zanosi się na to aby ten trend miał się odmienić. W obecnych czasach wszystkie ceny mają tendencję wzrostową, a już na pewno dotyczy to produktów na które jest duże zapotrzebowanie. Na hasło „cennik betonu” na pewno uczuleni są wszystkie firmy budowlane, dlatego, że za każdym razem składając zamówienie, modlą się o to aby tylko cena tego budulca znów nie wywindowała w górę. Oczywistym jest, że nie ma co się spodziewać spadku ceny betonu, gdyż koszta jego wytworzenia również nie są niskie.

Ponadto jeżeli zapotrzebowanie jest wysokie, firmy zajmujące się sprzedażą betonu nie widzą żadnego racjonalnego powodu, który mógłby spowodować ich chęć do obniżenia ceny, skoro przy danej wartości również znajduje się tylu chętnych na jego zakup, że nie są one w stanie nadążyć z produkcją wystarczającej ilości tego materiału. Nie ma wątpliwości, że cennik dotyczący betonu nie uwzględnia faktu tego, że do całej ceny trzeba doliczyć koszta transportu, chociaż warto zapytać firmę czy nie zapewniają one darmowego transportu. Czasami betoniarnie oferują taką usługę dla każdego klienta, a czasami oferują one darmowy transport przy odpowiednio dużym zamówieniu.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.