Krytycznie o budownictwieTechnologie, materiały i projekty budowlane

Cena betonu

Nie ma wątpliwości co do tego, że chyba każdy człowiek żyjący na kuli ziemskiej doskonale wie co to jest beton. Najprościej można go scharakteryzować jako materiał budowlany, który powstał w wyniku zmieszania cementu, różnego rodzaju kruszywa, co oczywiste wody oraz ewentualnych dodatków w postaci domieszek. Bezwątpienia można powiedzieć, że beton to podstawowy i jeden z najbardziej powszechnych materiałów używanych w budownictwie. Cena betonu jest uzależniona od wielu czynników (przede wszystkim od ceny cementu) i może się wahać ze względu na to jaki rodzaj betonu zamawiamy. Ponadto bezwątpienia na cenę betonu składa się również jaką ilość tego budulcu się zamawia. Stąd też firmy, które prowadzą działalność gospodarczą i zamawiają zdecydowanie większe ilości betonu, aniżeli osoby fizyczne, mogą liczyć na dużo niższą cenę betonu. Jednak aby zobrazować niejako jego wartość to spoglądając w cennik niektórych firm możemy powiedzieć, że cena betonu oscyluje w granicach 300 zł za metr sześcienny.

Cena betonu z dostawą

Beton najczęściej zamawia się z dostawą na miejsce docelowe, obsługiwaną ciężarówkami wytwórcy betonu. Cena betonu uwzględnia zatem koszt jego dowiezienia na miejsce. W tym celu używa się na przykład takich oto betoniarek. Foto: didbygraham.

Tak jak wyżej wspomniano, bez wątpienia firmy, które zamawiają hurtowe ilości, na pewno mogą liczyć na wysokie rabaty, jak zresztą przy każdego rodzaju zakupach. Im więcej się kupi, im więcej się zamówi, tym rabaty będą bardziej korzystne i zachęcające do wybrania tej, a nie inne firmy dostarczającej beton.

Trzeba przyznać, że cena betonu nie jest niska, ale tak naprawdę koszta jakie wiążą się z jego produkcją również nie są niskie, szczególnie kiedy doliczymy kosztowny transport. Co więcej ciężko wyobrazić sobie budowę bez betonu, co na pewno również daję możliwość firmom sprzedającym beton do tego aby ustanawiać jego cenę na jak najwyższym, korzystnym dla siebie poziomie.

Kupując beton warto dobrze zapoznać się z firmą, która ma go nam dostarczyć, gdyż przy każdego rodzaju budowach, im lepsza jakość dostarczanego budulca, tym bardziej budynek będzie bezpieczny, co jest bezwątpienia czynnikiem kluczowym na który powinno kłaść się najwyższy nacisk. Warto również odnotować by firma u której zamawiamy beton znajdowała się jak najbliżej miejsca dostarczenia co również pozwoli zminimalizować koszta.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.