Krytycznie o budownictwieTechnologie, materiały i projekty budowlane

Beton towarowy

Beton jest jednym z najbardziej popularnych środków budowlanych, który wykorzystuje się na praktycznie każdej budowie. Nie sposób się bez niego obejść, a jego wykorzystanie jest podstawowym elementem działania każdej firmy budowlanej. Wielkimi zaletami betonu są niskie nakłady związane z wytworzeniem tego budulca. Ponadto na pewno do pozytywów betonu można nadmienić możliwości plastyczne jakie daje beton. Dzięki formom możemy uzyskać dowolny kształt jaki tylko firma budowlana potrzebuje.

Beton towarowy jest bardzo wszechstronny, a sposób jego wykorzystania zależy od potrzeb firmy budowlanej i wizji architekta. Beton towarowy to jeden z najbardziej popularnych betonów, który bardzo często zamawiany jest przez liczne firmy budowlane. Stanowi on podstawę elementów tworzących budowlę. Dzięki wysokiej wytrzymałości należy powiedzieć, że beton towarowy wykorzystywany jest do sporych konstrukcji i często używa się go do tak ważnych elementów konstrukcji jak na przykład fundamenty.

Beton towarowy - wytwórnia

Beton towarowy wytwarzany jest w stacjonarnych wytwórniach zwanych betoniarniami z dostarczanego tam cementu, kruszyw i wody. Stamtąd rozwożony jest betoniarkami. Foto: Michael Connell.

Środek transportu jaki służy do dostarczenia na budowę betonu towarowego zależy od konsystencji mieszanki z jakiej beton jest wykonany. Jeżeli jest ona plastyczna czy też ciekła to środkiem transportu jaki wykorzysta firma będzie betonomieszarka, a w przypadku kiedy konsystencja jest wilgotna czy bardzo gęsta do transportu zostanie użyta tak zwana wywrotka.

Zapewne zastanawia fakt w jaki sposób dostarczony już beton można „rozładować” ? Oczywiście nie sposób robić tego ręcznie, dlatego też do tego celu stworzone zostały różnego rodzaju pompy, które bezpośrednio z betoniarki są w stanie rozprowadzić beton na przygotowanej ówcześnie powierzchni. Co więcej należy powiedzieć, że im szybciej beton dotrze na budowę tym lepiej. W przypadku gdyby dotarł on po upływie ponad dwóch godzin od momentu kiedy pierwszy raz „dotknął” wody to mógłby stracić swoje właściwości. Dlatego też tak ważna w dostarczaniu betonu jest logistyka firm, tak aby jakość dostarczonego surowca była jak największa, a tym samym klient pozostał zadowolony.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.