Krytycznie o budownictwieTechnologie, materiały i projekty budowlane

Beton na podłogę w garażu

Podłoga w garażu uzależniona jest przede wszystkim od tego, czy garaż posiada kanał utrudniający swobodną wlewkę. Zazwyczaj kiedy nie mamy kanału podłoga w garażu jest typowa betonowa lub z posadzki epoksydowej zapewniająca anty poślizg i trwałość oraz odporność na wszelkie warunki pogodowe.

Zwykła wylewka betonowa może przy większym mrozie pękać, kruszyć się, natomiast wzbogacony beton zapewnia, że długo nie będzie potrzebny remont w garażu. Zwykłe płytki ceramiczne do zewnątrz jak gres może być swego rodzaju alternatywą. Betonową podłogę możemy również ze względów estetycznych pomalować warstwą farby olejnej, jednak technicznie nie wpływa to w żaden sposób na jej właściwości.

Oczywiście posiadając betonową podłogę możemy ją co najwyżej zlać wodą lub pozamiatać, natomiast wszelkie posadzki i płytki spokojnie można myć i pielęgnować zachowując właściwy nie tylko wygląd. Wybierając podłogę do garażu musimy patrzeć przede wszystkim na praktyczność jej w użytkowaniu, gdyż garaż nie należy do pomieszczeń na pokaz i niekoniecznie podłoga musi być ładna by spełniała swoje zadanie.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.